"Ми добре знаємо проблеми, які хвилюють виборців"

Олексій Потапський, представник партії «Солідарність» Блок Петра Порошенка, розповів про передвиборчі настрої у суспільстві, роботу Одеської обласної ради, поділився своїми міркуваннями щодо нагальних проблем і шляхах їхнього вирішення.
– Українське суспільство традиційно не довіряє владі, причому не залежно від того, хто наразі при ній знаходиться. Ви регулярно зустрічаєтеся з виборцями – скажіть, які їхні настрої на даний момент?
– На жаль настрої доволі негативні. Економічна ситуація продовжує ускладнюватися – падіння ВВП, інфляція на рівні 45%, падіння реальних доходів. Усе це провокує погіршення ставлення до влади.
– Існують певні соціологічні опитування, які показують, що на нинішніх місцевих виборах явка виборців може скласти 70%. Чи не свідчить це про те, що люди починають все-таки вірити у можливість змін на краще?
– Я не вірю, що на вибори прийде 70%. Є певна статистика, яка свідчить про те, що на місцевих виборах явка не перебільшує 50%. Як показує практика, найцікавіші для виборця вибори – президентські, далі йдуть вибори до Верховної Ради і лише потім – місцеві. Просто тому, що найчастіше люди не мають гадки про тих, хто обирається до місцевих органів влади, для чого вони це роблять.
– Якщо проаналізувати політичне життя регіону сьогодні, то можна побачити, що воно доволі активне.
– Дійсно, у Одесі політичне життя вирує, переважно завдяки новим призначенням, новому голові області. Він робить неординарні кроки, в нього високий рівень довіри і очікувань, тому що людям це подобається. Можливо, не усі зміни буде видно одразу, на це потрібен деякий час. Але, наприклад, вже зараз починають виділятися кошти на ремонт дороги Одеса – Рені, про що потурбувався голова нашої області. Це стратегічна дорога, що сполучає не лише Одеську область, але й усю Україну з Румунією, з Європою.
– У нашій області є два ключових керівники – голова ОДА Михайло Саакашвілі та голова облради Михайло Шмушкович. Обоє зайняли свої посади не так давно. Про першого ми вже згадали, а як Ви оцінюєте діяльність Михайла Шмушковича?
– Михайла Володимировича я знаю доволі добре і можу сказати, що до нього голови Одеської облради далі Одеси мало куди доїжджали. Він дуже часто їздить по районних центрах, де не із доповідей, а на власні очі бачить проблеми області. Стан доріг, зокрема, наша головна проблема. У цьому році почали виділяти кошти на ремонт дороги Одеса – Балта. Михайло Володимирович також приділяє велику увагу енергоефективності і допомозі нашій армії. Нещодавно він відвідав зону АТО і передав допомогу 28-й механізованій бригаді, яку зібрали наші волонтери та небайдужі одесити. Він був на передовій і особисто бачив умови, у яких служать наші солдати. Що стосується проекту з енергоефективності, то його вже запущено і до його реалізації долучено обласну адміністрацію. Зараз, коли газ та паливо дорожчають, даний проект вже дозволяє заощадити 10% енергоресурсів. Цей проект курує мій колега депутат Петро Обухов, який особисто розробляв програмне забезпечення для нього.
– Ви є представником партії «Солідарність» Блок Петра Порошенка. Як Ви вважаєте, чи вдається Вашій політичній силі уловлювати настрої та очікування мешканців області і вирішувати їхні проблеми?
– Ми добре знаємо проблеми, що турбують виборців. До моєї громадської приймальні від людей надходить багато запитів, які ми вивчаємо. Проблеми, насправді, одні й ті самі: отримання субсидій, ситуація з освітленням, дорогами, тарифами. Для вирішення цих проблем ми складаємо подальші депутатські запити до відповідних інстанцій і намагаємося контролювати їхнє виконання.
– Чи не вважаєте Ви, що було б краще проводити вибори не раз у 4 роки, а, припустимо, раз у 2 роки? У такому випадку відбувалося б часте оновлення депутатів і це могло б вплинути на ефективність їхньої роботи.
– Питання не у частоті виборів, а у відповідальності. Повинен працювати механізм відклику депутата, коли виборці можуть оцінити ефективність роботи їхнього представника, приміром, за підсумками року і прийняти рішення про довіру чи недовіру. Наразі депутат не несе ніякої відповідальності, якщо він не виконує свої передвиборчі обіцянки.
–  У такому випадку, чому не змінюється законодавство?
– Це питання повинні вирішити депутати Верховної Ради. Це питання політичне, на це потрібна воля. Адже якщо змінити закон, то він буде стосуватися не лише депутатів місцевих рад, але й і самих депутатів Верховної Ради. На жаль, я не впевнений, що це буде вирішено протягом найближчого часу.
– Європа фінансує багато наших реформ, але часто критикує Верховну Раду за невиконання деяких вимог. З чим пов’язано те, що депутати Ради часто їх ігнорують? Також із відсутністю політичної волі?
– Дійсно, у Європи до нас накопичилась ціла низка питань. Вона очікує на більш стрімкі реформи та зміни. Але ці зміни повинні починатися зверху, тобто з депутатів Верховної Ради. І все-таки донині не вирішено багато питань, зокрема, позбавлення депутатської недоторканності.
– Перед виборами прийнято роздавати обіцянки, але я попрошу Вас про зворотне: чого б Ви зараз не стали обіцяти?
– Я б не обіцяв, що у найближчому часі стане набагато легше жити. На жаль, попереду на нас чекають кілька непростих років, тому що зараз ми перебуваємо у надзвичайно важкій ситуації, для виходу з якої буде потрібно не один рік. Так, можна трохи прикрасити, дати примарну надію, але для мене неприпустимо обіцяти те, чого не може відбутися у принципі. Неможливо за рік удвічі збільшити валовий внутрішній продукт, неможливо за рік викоренити корупцію. Навіть у невеликій Грузії Михайло Саакашвілі боровся з корупцією кілька років, хоч боровся дуже успішно.
– У нас з корупцією ситуація дуже важка. Чи є взагалі сенс нам з нею боротися?
– Сенс однозначно є. Без боротьби з корупцією жодних змін на краще у нас не відбудеться. На мій погляд, зараз ми маємо дві основні проблеми. Перша – це війна. Нам необхідно встановити міцний мир по всій нашій території. Друга – корупція. Але цю проблему необхідно вирішувати лише за ініціативою зверху. Адже, наприклад, голова нашої області Саакашвілі, який робить дуже серйозні кроки у цьому напрямку, постійно впирається у перепони, що розташовані у Києві: державіаслужба, митниця, прокуратура. Просто тому, що йому бракує повноважень та інструментів. Але, тим не менш, це того варте, адже за краще майбутнє необхідно боротися прямо зараз.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*