«Я задоволений тим, що виконав приблизно 95% своїх передвиборчих обіцянок»

Кандидат у депутати міської ради від партії “Солідарність” Блок Петра Порошенка, Олег Звягін розповів про роботу міськради та про очікування, які пов’язують одесити з новим складом депутатського корпусу. Також депутат розповів про свою роботу в міськраді, труднощі, з якими довелося зіткнутися спочатку. Розповів про успішно вирішені завдання і про ті, які належить вирішити в найближчому майбутньому.
– Нещодавно минула остання сесія нинішньої каденції Одеської міської ради. Як Ви оцінюєте свою роботу і роботу своїх колег за п’ять років?
– Я б розділив цей період на два етапи: був період до Майдану і період після нього. Змінилася не лише якість роботи, але й принцип роботи. Під кінець каденції міськради вона стала більш відкритою. Зараз громадськість стимулює роботу депутатів і це дуже добре, що населення і громадські організації виявляють свою активність.
– Що Ви вважаєте своїм особистим досягненням за час роботи цієї каденції?
– Я можу сказати, що задоволений тим, що виконав близько 95% своїх передвиборчих обіцянок, а також виконав навіть те, чого не обіцяв. Одне з досягнень, яким я справді пишаюсь, це відкриття безкоштовної дитячої футбольної школи. Вона існує вже п’ять років і будь-яка дитина може прийти і навчатися цьому виду спорту, який я і сам дуже полюбляю. Також неодноразово допомагав з перерахунком тарифів. Один раз, після перерахунку платіжних квитанцій, вдалося повернути людям 250 тисяч гривень. Для нашої країни це безпрецедентний випадок.
– Чи є можливість у депутатів вирішувати питання не локально, кожен на своєму районі, а системно, у масштабі загальноміських проблем?
– Звичайно, є можливість, такі питання можна і треба вирішувати. Але існують і перепони. Системні рішення передбачають суттєве фінансування. На жаль, бюджет не дозволяє за один рік відремонтувати усі школи чи поладити вуличне освітлення по всьому місті. Усе таки зараз вирішення проблем більше залежить від того, наскільки активний депутат і як він вирішує проблеми свого округу.
– Комітет виборців України інформує, що за півтора року роботи мера Одеси Труханова не було виконано багато обіцянок, серед них і ліквідація монополій ЖКС на ринку комунальних послуг.
– З приводу ЖКС можу сказати, що це питання вже вирішено на законодавчому рівні. Відповідно до нового закону усі ЖЕКи ліквідуються і замість них буде створено  керуючі компанії. Це першочергове питання, тому що у місті навряд чи знайдеться хоч одна людина, яка б була задоволена їхньою роботою.
– Ви вважаєте, що нові керуючі компанії будуть працювати краще?
– Будуть, тому що буде конкуренція. Лише завдяки ній можна отримати більш якісний товар чи послугу. Коли люди можуть зібратися, вивчити пропозиції від кількох компаній і самостійно вибрати ту, що краще за інші відповідає їхнім вимогам, тоді люди будуть чітко розуміти на що йдуть їхні гроші. Це буде особливо актуальним тоді, коли почнеться опалювальний сезон. Також виникає дуже багато питань з приводу отримання субсидій. Я часто спілкуюся з людьми, пояснюю їм як можна отримати субсидію, як заповнити декларацію. Хоча, зараз отримання субсидій суттєво спростилося, оскільки для її отримання не треба збирати довідки, що завжди багатьох зупиняло.
– Давайте поговоримо про політику. Як сприйняли у партії той факт, що Мікеіл Саакашвілі не очолив список до обласної ради?
– Мікеіл Саакашвілі політик великого масштабу, колишній президент. Але те, що він не очолив список, ні на що не впливає. Головне, що він зараз допомагає відбудовувати такий вагомий регіон, як наш, у якості голови області. Виборчий список нашої партії складається з професіональних, відповідальних кандидатів і я думаю, що ми отримаємо високу підтримку людей.
– Взаємодія депутата і виборця у нашій країні завжди була побудовано таким чином, що виборець залежний від депутата, а не навпаки. Чому так стається?
– Я не погоджуся з цим. Активність депутата напряму залежна від активності людей. Є згуртовані громади, представники яких, у випадку виникнення якихось проблем, наприклад з трубами, освітленням, встановлення світлофору, приходять у приймальню депутата і дають запроси. У таких районах проблеми вирішуються швидше і ефективніше, тому що є ініціатива від населення. Я можу сказати про себе те, що я намагаюся приділяти максимальну увагу своїм виборцям, але свою оцінку моєі діяльності вони поставлять мені на виборах 25 жовтня.
– Сьогодні багато говорять про децентралізацію. Чим вона вигідна для пересічного громадянина. Чому люди мусять іі підтримати?
– Можу пояснити навіть на конкретних результатах. У цьому році вже відбулася бюджетна децентралізація, завдяки якій місцеві ради отримали можливість залишати, ніж це було до того – податок на продаж алкоголь, сигарети, на розкішні авта. Також планується ввести податок на нерухомість, що для окремого громадянина буде зовсім невеличким, але у загальному масштабі він буде дуже важливим для накопичення місцевого бюджету. Вже тепер можна сказати, що цього року бюджет було перевиконано саме завдяки децентралізаціі, що працює лише дев’ять місяців. На моєму окрузі вдалося виділити кошти на ремонт школи, також було виділено 20 мільйонів гривень на капітальний ремонт вуличного освітлення.
– Чи відчуває партія «Солідарність» Блок Петра Порошенка, яку Ви представляєте, тиск з боку інших політичних сил напередодні виборів у Одесі?
– Звичайно, тиск є і дуже неприємно, коли опоненти називають біле чорним, коли вигадану чи неправдиву інформацію видають за правду. Людям часто буває нелегко розібратися. Я не розумію навіщо це робиться, адже це місцеві вибори, ми усі мешкаємо і працюємо у Одесі, постійно перетинаємося. Нам необхідно не з’ясовувати хто з нас гірший, а разом націлитися на працю і робити наше місто кращим.