Наше завдання – об’єднати країну і вселити в українців впевненість у завтрашньому благополучному і мирному дні

Народний депутат України, заступник голови фракції «Солідарність» Блок Петра Порошенка у Верховній Раді України, керівник виборчого штабу в Одеській області Олексій Гончаренко зустрівся з журналістами і поділився своїми думками щодо прийдешніх виборів, розповів про свою законотворчу діяльність, а також про актуальні проблеми області та країни.
Говорячи про децентралізацію, Олексій Гончаренко констатував початок цього процесу, особливо його фінансової складової З 1-го січня цього року у місцевих бюджетах залишається значно більше надходжень від податків та зборів, що дозволить набагато ефективніше вирішувати місцеві проблеми.
«Якщо говорити про Одесу, то міський бюджет отримає на 1 мільярд 200 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році. Такого ще не було в історії України, більше того – з року в рік процес ішов у протилежному напрямку», – відмітив Олексій Гончаренко.
Коментуючи прийдешні вибори, депутатом було зроблено акцент на тому, що необхідно усвідомлювати важливість місцевих органів самоврядування. У період глобальних реформ роль депутата стає як ніколи раніше значущою та відповідальною. Виборці мають брати активну участь не лише у виборах, але й у подальшій комунікації зі своїм обранцем.
«На жаль, специфіка Одеської області така, що тут завжди була одна з найнижчих явок на виборах», – сказав депутат, – «я не агітую, але по-людськи раджу не ігнорувати вибори, оскільки низький відсоток явки завжди на руку різним політичним аферистам. Зараз ми маємо шанс вибрати нормальних, чесних депутатів. Традиція низької явки – це так традиція, якої Одесі краще позбавитись».
Розповідаючи про свою законотворчу діяльність, Олексій Гончаренко торкнувся одного з найгостріших питань – житлово-комунального господарства. На сьогоднішній день переважна частина міських чиновників усіляко перешкоджають спробам громадськості контролювати формування тарифів і відслідковувати якість наданих послуг. Депутатом було розроблено законопроект, що змусить чиновників суворо звітувати перед споживачами.
«У будь-якій сфері бізнесу оплата не відбувається до тих пір, поки не буде підписано акт про виконання або прийомку роботи. Розроблений мною законопроект не дозволить чиновникам встановлювати тарифи на надання послуг ЖКГ без контролю з боку громадян, не дозволить стягувати платню за неякісні чи взагалі ненадані послуги. Зараз цей проект готується до другого читання у Верховній Раді і коли його буде остаточно прийнято, це буде своєрідна міні-революція у сфері ЖКГ», – розповів Олексій Гончаренко.
Інший, не менш важливий законопроект, запропонований на розгляд Верховної Ради депутатом, стосується ринку авіаперевезень в Україні. Він покликаний побороти штучно створену монополію, що дозволить суттєво знизити ціни на перельоти. Цей крок, на думку депутата, дозволить оживити галузь.
«Зараз на ринку склалася парадоксальна ситуація, коли з Києва можна злітати лоу-костом до Лондона за 100 доларів, а до Одеси за 200 чи навіть 300. Мій законопроект повинен замінити старий закон про Державіаслужбу, що у свій час було прийнято виключно як лобістський закон для захисту окремого монополіста на ринку. Буквально через півроку після прийняття нового закону на ринок зможуть прийти інші авіакомпанії, що створить здорове конкурентне середовище у цій галузі і, відповідно, призведе до зниження цін на послуги», – пояснив Олексій Гончаренко.
Коментуючи підсумки чергової зустрічі Нормандської четвірки, народний депутат висловив припущення, що найближчим часом у зоні АТО зберігатиметься перемир’я. У той же час він відмітив, що радикальні псевдо патріотичні сили всередині країни повинні усвідомлювати, що окрім військового вирішення проблеми є ще й політичне, яке, попри те, що вимагає більше часу, здатне зберегти сотні і тисячі життів.
«Президент обрав напрямок на мирне вирішення конфлікту і вже видно певний результат. Ми робимо це не шляхом відмови від нашого Донбасу, але шляхом дипломатичного тиску на Росію із допомогою наших прихильників у Європі. Зараз вирішується витання подальшого політичного врегулювання шляхом проведення чесних виборів на Донбасі і встановлення повного контролю над кордоном. Ця зустріч Нормандської четвірки – це наступний крок і, що найголовніше у цьому процесі, це його системність. Саме так ми прийдемо до стабільного і довготривалого миру у країні», – відмітив народний депутат.
Проте Олексій Гончаренко закликає не забувати і про окупований Російською Федерацією Крим. Коментуючи блокаду Криму, він висловив своє принципове схвалення такої акції, оскільки будь-яке згадування про цю проблему йде на користь Україні.
«Я б не переоцінював іі практичний результат, але з політичної та ідеологічної кутів зору ця акція має велике значення. Необхідно, аби світ не забував про цю окупацію, про російську агресію. Так, я впевнений, що коли-небудь наші країни будуть у гарних, дружніх стосунках, але це відбудеться тільки тоді, коли Росія стане іншою, без Путіна», – заявив Гончаренко.
Народний депутат відмітив важливість внутрішніх змін, що відбуваються у країні зараз. На його думку, вони здатні не лише згуртувати людей, що сьогодні сповідують різні політичні погляди, але й зберегти країну від подальших можливих потрясінь. Тим ціннішою буде згуртована команда однодумців на чолі голови облдержадміністрації Мікеіла Саакашвілі та кандидата в мери Одеси Саші Боровика, які здатні провести кардинальні реформи. І коли по всій країні, у кожній області здійсняться ці реформи, тоді стане набагато простіше остаточно вирішити проблему і з Донбасом, і з окупованим Кримом – об’єднати країну і вселити в українців впевненість у завтрашньому благополучному і мирному дні.