Олексій Гончаренко: Проблема повернення скіфського золота – черговий підступний тест Путіна для перевірки демократичної спільноти на міцність

Голова Одеської територіальної організації партії «Солідарність» – БПП», народний депутат України Олексій Гончаренко прокоментував рішення окружного суду Амстердама про повернення колекції експонатів скіфського золота Україні.

«У лютому 2014 року вона була вивезена для експозиції в один із музеїв Нідерландів. Пізніше, після анексії Криму Російська Федерація вимагала повернути колекцію в кримські музеї. Однак вона не врахувала той факт, що Нідерланди – країна демократична,  яка поважає міжнародне право і повернути скарби окупанту було б, м’яко кажучи, дивним рішенням і ударом по репутації самих Нідерландів », – зазначив політик.

Гончаренко вважає, що проблема полягає в тому, що будь-яке питання або протиріччя, які виникають у відносинах Європи та Росії, остання намагається використовувати для чергової провокації. «Проблема повернення скіфського золота – черговий підступний тест, яким Путін перевіряє демократичне співтовариство на міцність. Можна дорікати Європейському Союзу у надмірній забюрократизованості, і повільності, але до сих пір Путіну не вдавалося пробити пролом у захисті європейських демократичних цінностях. Швидше за все, попереду ще буде не одна спроба, адже Кремлю вже нічого втрачати – цивілізаційна прірва між Європою і російської диктатурою тільки розширюється. Україні ж слід повернути безцінні скарби скіфів і зберегти цю частину всесвітньої культурної спадщини », – упевнений нардеп.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*