В Одесі обговорили становлення системи громадського здоров’я

В Одесі відбувся круглий стіл на тему: «Пілотування етапного становлення системи громадського здоров’я в Одеській області» за участі голови Одеської обласної ради, члена партії «Солідарність» – БПП» Анатолія Урбанського, представників обласної державної адміністрації, заступника Міністра з питань європейської інтеграції МОЗ України Оксани Сивак, генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та керівників медичних установ.

Учасники круглого столу обговорили концепцію розвитку нової системи громадського здоров’я, яка буде наближена до рівня Європейських країн. Уперше пріоритет ставиться на профілактиці та моніторингу, тобто на попередженні інфекційних хвороб (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, грип, поліомієліт, гепатити, інші), а не лише на лікуванні. Нова система будується за принципами децентралізації та субсидіарності. Реалізацію політики у сфері громадського здоров’я на регіональному рівні здійснюватимуть органи місцевого самоврядування. Вони будуть відповідальні за санітарне та епідеміологічне благополуччя населення, імплементацію Національної стратегії громадського здоров’я на місцевому рівні, а також за інформування населення.

«Одеська обласна влада усіляко сприятиме розбудові нової системи громадського здоров’я у регіоні і хорошою платформою для цього стануть госпітальні округи», – зазначив Анатолій Урбанський.

За підсумками круглого стола присутні визначилися із планом дій щодо створення пілотного Регіонального центру громадського здоров’я в Одеській області.

kruglij-stol_urbanskij2 kruglij-stol_urbanskij3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*