Депутат від БПП в Одесі запропонувала розробити та прийняти порядок відчуження комунальної власності

Депутат Одеської міськради від партії «Солідарність» – БПП» Лілія Леонідова запропонувала на сесії міськради розробити і прийняти порядок відчуження комунальної власності. Відповідний проект вона внесла на розгляд депутатського корпусу.
Відповідно до Закону України «Про малу приватизацію» вся комунальна власність, яка ще залишилася для продажу в місті (приміщення, будівлі, споруди), має приватизуватися переважно на конкурентних засадах шляхом проведення конкурсів, аукціонів. А викуп об’єктів як один із способів приватизації здійснюється в тому разі, якщо вони не продані на аукціоні або конкурсі, або якщо право переважного викупу належить споживачу на підставі закону. У орендаря таке право, згідно із законом, виникає у разі, якщо він підвищив вартість об’єкта за погодженням з орендодавцем не менш ніж на 25%. Наприклад, здійснив за свій рахунок капітальний ремонт або реконструкцію.
«Думаю, зрозуміло, що численні приміщення в центрі міста на аукціоні або за конкурсом були б продані набагато дорожче, ніж шляхом викупу орендарем, який взяв їх в оренду іноді за лічені місяці до покупки. Природно, що ні копійки не вкладено орендарями в ці об’єкти. Ось так тихо, непрозоро і дешево йде власність громади в чужі руки, які явно «свої» для міської виконавчої влади. А в якості підстави для такої схеми винахідливі одеські чиновники вигадали просте пояснення: мовляв, викуп – це не приватизація, а відчуження комунального майна іншим способом. Послатися на те, де вони знайшли таке в законі, не можуть. Адже це одеське ноу-хау», – зазначила Леонідова.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*