За підтримки БПП в Одесі відзначили День пам’яті жертв депортації кримських татар

В Одесі відзначили День пам’яті жертв депортації кримських татар. На Соборній площі відбулася акція, в якій взяли участь представники кримськотатарської громади та небайдужі одесити.

Під час мітингу люди, які були очевидцями тих страшних подій, поділилися спогадами, після чого діти прочитали вірші і випустили в небо білих голубів. Кульмінацією заходу стало запалення свічок, викладених у вигляді контуру Кримського півострова.

«У 1944 році репресії пройшлися катком по кримськотатарського народу, вбиваючи, розбиваючи сім’ї, позбавляючи будинку і традиції. Сьогодні ми згадуємо безневинних жертв сталінського більшовизму. Ми також віримо в те, що незважаючи на сьогоднішні репресії путінського режиму, на кримську землю прийде довгоочікуваний мир», — зазначила представник громади Мер’єм Джелілова.

Другий рік поспіль акція пройшла за підтримки Одеської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

«Сьогодні путінський режим, який тероризує аннексированный Крим, йде стопами сталінського НКВС. Свідченням тому служать зниклі без вести, убиті і кинуті за ґрати кримськотатарські активісти, які сьогодні, як і 70 років тому змушені боротися за свої права і свободи. Наш обов’язок – пам’ятати про їх подвиг», — заявив голова Одеської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат України Олексій Гончаренко.

 tatari6 tatari8

tatari15 tatari10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*