Олексій Гончаренко прокоментував звіт щодо ситуації в Криму

Голова Одеської територіальної організації партії «БПП «Солідарність», народний депутат України Олексій Гончаренко прокоментував звіт щодо ситуації в Криму, який був опублікований Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини. Згідно зі звітом, в Криму зафіксовано незаконні арешти, насильницькі зникнення, жорстоке поводження, катування і щонайменше одна позасудова кара.

«Подібні тематичні засідання відбуваються вкрай рідко, а період дослідження ситуації охоплює місяці, а іноді й роки. Ми ж бачимо розвиток ситуації в реальному часі і повідомлення про правове свавілля з’являються в новинних стрічках щодня. Особливим цинізмом можна назвати недавній вирок Ахтему Чийгозу – йому інкримінували дії під час подій, які відбулися ще до анексії Криму Росією. 13 вересня в Одесі пройшла акція в його підтримку. А 22 вересня заручником окупаційного режиму став журналіст «Радіо Свобода» Микола Семена. Як і безліч інших журналістів та активістів, вони постраждали за своє право говорити правду, висловлювати свою думку про те, що насправді відбувається в Криму», – заявив Олексій Гончаренко.

Нардеп зазначає, що комісар ООН з прав людини у своєму звіті зачепив ще одне важливе порушення – нав’язування кримчанам російського громадянства. «Це розцінюється як примус до клятви на вірність державі-противнику, що заборонено четвертою Женевською конвенцією. Нам необхідно створити всі умови для функціонування міжнародних моніторингових місій і розуміти, що зібрана інформація має величезну цінність і, я впевнений, буде використана для майбутнього трибуналу», – говорить парламентарій.

Нагадаємо, що міжнародні моніторингові місії давно намагаються працювати на території півострова. Зокрема, спеціальна комісія ПАРЄ, до створення якої закликала українська делегація. Проте, всі вони опиняються під жорстоким тиском окупаційної влади Криму і змушені вести свою діяльність з материкової території України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*