За ініціативи Олексія Гончаренка та представників БПП в Одеській області відроджують Тилігульський лиман

На кордоні Одеської та Миколаївської областей усунули останню перешкоду між морем та Тилігульським лиманом. На цій події були присутні голова Одеської територіальної організації партії «БПП «Солідарність», народний депутат України Олексій Гончаренко, депутат Одеської облради від БПП Олег Кутателадзе і голова Одеської облради, член партії БПП Анатолій Урбанський.

На створення каналу пішло півтора року. За відносно короткий термін будівельники виконали великий обсяг робіт: звели гідротехнічні споруди, позначили русло нового каналу і, як й обіцяли, пустили сьогодні в лиман чорноморську воду.

За словами голови Одеської облради Анатолія Урбанського, цей проект було неможливо реалізувати без допомоги колег: «Ініціативу з будівництвом каналу, необхідного для відродження лиману підняв на обласний рівень депутат Олег Кутателадзе, а наш колега у Верховній Раді Олексій Гончаренко зміг вибити державне співфінансування цього проекту. Без його підтримки ми не змогли б реалізувати такий амбітний план », – зазначив Урбанський.

На порятунок Тілігула вже витратили 16 мільйонів гривень з обласного, і 39 – з державного бюджетів.

«Підготовка проекту порятунку Тилігульського лиману почалася ще дуже давно, але тільки нинішньому складу облради вдалося виділити гроші і реалізувати задумане. Я як народний депутат уже два роки вибиваю фінансування і вношу свою скромну лепту у відродження лиману. Це дуже потужний проект, який дозволить дати людям робочі місця в сфері туризму і рекреації, а також величезний внесок в екологію. Сьогодні ми зробили величезний крок до того, щоб відродити Тилігул як перлину півдня України», – підкреслив Олексій Гончаренко.

Відзначимо, що Тилігульський лиман, завдяки великій кількості птахів, є водним угіддям міжнародного значення. За попередні роки водойма сильно обміліли. Зникли острова, на яких раніше гніздилися пернаті. З’єднання лиману з морем призведе до утворення невеликих островів, на яких птахи зможуть вільно жити.

тилигульский лиман тилигульский лиман3

тилигульский лиман4 тилигульский лиман5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*