«Європейська Солідарність» ініціювала законопроект про мораторій на нарахування штрафів за несвоєчасну сплату комуналки та кредитних зобов’язань під час карантину

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко подав у Верховну Раду законопроект про мораторій на нарахування штрафів за несвоєчасну сплату комуналки та щодо кредитних зобов’язань під час карантину.

Про це політик повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Такі термінові заходи є необхідними на період до карантину, який вочевидь спричинить соціальний колапс у суспільстві. Пропоную заборонити нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними зобов’язаннями, договорами позики та за несвоєчасну сплату платежів за житлово-комунальні послуги з моменту встановлення карантину. Також у цей час влада має забезпечити українців на реалізацію права на спадкування та права на освіту тощо», – написав Олексій Гончаренко.

Як вважає депутат, це допоможе не допустити значного погіршення соціально-економічної кризи, ризик якої збільшується саме під час карантину.

«Ми маємо зробити все можливе, аби призупинити цей процес та стабілізувати загальну ситуацію у всіх регіонах. Сподіваюся, у монобільшості не виникне на цей рахунок суперечок та питань. Наразі стабілізація напруження у суспільстві є таким самим важливим кроком, як і охорона здоров’я людей», – додає народний депутат.