«Європейська Солідарність» допомогла притулку для жінок, що постраждали від домашнього насильства

Є такі речі, на які ми досі звикли «дивитись крізь пучки» чи просто відвертатись. Чи давно ви чули у своїй багатоповерхівці як хтось свариться дуже вголос?

А знаєте, що за даними ООН, кожна шоста жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. За даними того ж ООН, жінки, звертаються по допомогу тільки у 10% випадків, якщо потерпіли насильство від чоловіків чи інших членів родини. Тобто, вся статистика – маленька крижинка на верхівці айсбергу цієї проблеми. У багатьох випадках разом з матерями від насильства потерпають також й діти.

В багатьох українських містах досі немає притулку для жінок, що постраждали від домашнього насильства. У столиці – їх два. В Одесі існує один такий притулок. Звернутись до нього може жінка сама, або разом з дітьми, які теж постраждали. 

Сюди можуть звернутися жінки, яким необхідно знайти безпечне місце, щоб вийти зі стосунків, де вони потерпають від насильства. Тут їм надають тимчасове місце проживання, юридичну, психологічну допомогу. Багато хто приходять сюди, буквально босими та без єдиної гривні, не ївши кілька днів.

«Європейська Солідарність» побувала у цьому місці, переповненому відчаєм та, як не дивно, оптимізмом, по-перше тих, хто тут працює. Ми привезли необхідні харчі та речі, іграшки для дітей, допомогли чим були взмозі. Одеський притулок очолює дуже енергійна молода жінка, яка звикла боротися не тільки за свої права, а й за тих, хто потребує допомоги навколо.

Жінкам, що опинились у такій маргінальній ситуації завжди потрібна допомога. Даже тоді, коли вони говорять «ні». Бо на перший план тут виходить сором. Не дуже правильна ємоція у цьому випадку, але так вже влаштована людина. Як що ви хочете допомогти, діткам чи їх матерям, що опинились у цій неприємній скруті, звертайтесь до одеського офісу «Європейської Солідарності».

Пам’ятайте, якщо вам випадково стало відомо місце такого притулку для жінок – ніколи нікому не повідомляйте про нього! Це – ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Бо може поставити під загрозу життя мешканок притулку та їх дітей.

Тримаймося разом, та допомагаємо один одному!

Ваша «Європейська Солідарність – Одеська область»!