«Європейська Солідарність» захищає храм Православної Церкви України у Чорноморську

Віруючі звернулись по допомогу до «Європейської Солідарності».

Церква-вагончик – зараз це єдиний храм новоствореної Православної Церкви України у місті Чорноморську.

Настоятелем Свято-Миколаївської парафії ПЦУ служить протоієрей Михайло Щерба.

Поруч з вагончиком будують нову церкву. місцеві бідкаються, останнім часом хтось шкодить храму – закидують камінням, б’ють вікна, тощо. Одного разу напад стався прямо під час служби. Крім того, невідомі вкрали церковний дзвін та розп’яття.

«Зрозуміло, що є геополітичні наміри у церков інших патріархатів – на корені, при зародженні, всіляко цієй церкві заважати. Оскільки вони конкурують, в тому числі, і за геополітичний вплив. Звідки, з якого центру – Москви або Києва – контролюється Православна Церква», – каже депутат Одеської облдасної ради від «Європейської Солідарності» Юрій Басюк.

Збудувати храм намагалися ще з 2006 року. Та земельну ділянку довго не надавали. І лише у 2014 за кошти містян вдалося розпочати будівництво.

Православна Церква України отримала Томос – визнання її канонічної автокефалії – на початку 2019 року. Експерти назвали цю подію епохальною для створення незалежної церкви.

За результатами опитування Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка майже 40 % українців у 2020 році називають себе парафіянами Православної Церкви України.

Церква-вагончик – зараз це єдиний храм новоствореної Православної Церкви України у місті Чорноморську. Настоятелем…

Publiée par Європейська Солідарність – Одеська область sur Mercredi 2 septembre 2020