Одеський нардеп Олексій Гончаренко: ” Український народ з людьми Білорусі”

Україна офіційно не визнала вибори у Білорусі. За відповідну постанову проголосували 228 народних обранців. Згідно з документом Рада не вважає волевиявлення у сусідній державі ні вільним, ні чесним. Відповідно до заяви українська сторона визнає істотні порушення, відмови у реєстрації кандидатів та непрозорий підрахунок голосів. Крім того, нардепи засудили надмірну жорстокість правоохоронців під час розгону білоруських протестів. Український парламент приєднався до оцінок Євросоюзу та підтримав санкції стосовно насилля над протестувальниками. У заяві Верховної Ради висловлюється неприпустимість залучення сил Російської федерації.

Та все ж занадто слабкою називає ухвалену постанову лідер міжфракційного об’єднання «За демократичну Білорусь» Олексій Гончаренко. Народний депутат від «Європейської солідарності» каже, документ недоопрацьований, а реакція української влади занадто невпевнена та запізніла. 

“Так, для захисту демократії ми не можемо втручатися у внутрішні справи сусідньої країни військовим чи силовим шляхом. Але ми зобов’язані говорити чітко і прямо. Тому що слова мають значення. Демократія гине в тіні.  У тому, що прямо зараз диктатор Лукашенко здає тисячу кілометрів нашого північного кордону під контроль Кремля також є і наша вина. Така ціна нашого мовчання”,- вважає нардеп.

За думкою активіста одеського осередку ВГО “Солідарна Молодь” та юриста Кирила Димова, Україна повина була відреагувати на дії в Білорусі на прикладі Литви, яка чітко позначила свою позицію, що Лукашенко не президент та всї його дії і заяви будуть розцінюватись як посягання на теріторіальну цілісність Білорусі, як порушення закону та не будуть визнавитися.