П. Порошенко: “В Європарламенті заговорили про загрозу скасування безвізу для України”

17 вересня Верховна Рада України прийняла проект постанови, яким затвердила склад комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в САП. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент. Посли Німеччини, Великобританії, Європейського союзу в Україні, а також регіональний директор Світового банку направили українській владі лист, в якому розкритикували цей проект постанови.

“Європейська солідарність” вимагає переглянути рішення Верховної Ради щодо формування конкурсної комісії Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яке поставило під загрозу безвізовий режим з Євросоюзом, заявив лідер партії Петро Порошенко. За словами Порошенка, поставити безвіз під загрозу означає повернути Україну в сферу впливу Росії. Він вважає, що народних депутатів, які голосували за постанову про САП, необхідно персонально позбавити безвіза.

“Протягом кількох років виборюючи безвіз, ми розуміли, що йдеться не лише про зручний спосіб вільного пересування для десятків мільйонів українців. Йдеться про наш цивілізаційний вибір, про безпрецедентне зближення України з Євросоюзом, яке забезпечила наша команда”, каже Петро Порошенко

За думкою представника «Європейської Солідарності» та депутата Одеської обласної ради, Юрія Басюка, безвіз є символом того, що Європейський Союз підтримує курс, яким рухається Україна. Монополізація влади є недемократичним напрямком та сигналізує нашим партнерам про те, що держава змінює проєвропейський вектор, оскільки неможливо побудувати демократію без обмежувачів, а обмежувачі влади повинні бути незалежними.