Хвилина мовчання та герб зі свічок: представники “ЄС” і одесити відзначили річницю Революції гідності

Захід відбувся біля пам’ятника Дюку де Рішельє. Сім років тому поруч з пам’ятником Дюку, в підтримку київського Майдану, були встановлені намети прихильників європейської інтеграції.

Акція почалася з хвилини мовчання в пам’ять про Небесну Сотню, а також про українців, які загинули на сході країни. Після цього будь-який бажаючий зміг виступити біля “відкритого мікрофону”.

Учасник двох майданів – 2004 і 2014 років – новообраний депутат Одеської міської ради від партії “Європейська Солідарність” – Петро Обухов пообіцяв зробити все можливе, щоб пам’ять загиблих на Інститутській була увічнена в Одесі.

«У 2004 році мені було 20 років, я був студентом, і ми вийшли проти фальсифікації виборів, – згадує Петро Обухов. – Через 10 років ми відстоювали, як ми думали, вектор розвитку країни. Це коштувало Україні життя Небесної Сотні. Пізніше ми зрозуміли, що тоді в Києві ми відстоювали саме існування України. І зараз чинна влада і всі наступні розуміють, що в Україні є народ, готовий в будь-який момент вийти на Майдан, і це буде зупиняти їх від необдуманих вчинків».

В рамках акції учасники запалили біля підніжжя пам’ятника величезний державний герб. Завершився захід виконанням державного гімну.