Партія “Європейська Солідарність” та активісти протестували проти арешту ветерана-добровольця

Близько трьох десятків ветеранів війни на сході України та активістів патріотичних організацій вийшли сьогодні на акцію протесту проти арешту бійця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Вікторії Котеленець, з позивним «Фортуна», яка була затримана 19 січня.

«Поліція їй інкримінує участь у формуванні незаконних збройних формувань і жорстоке поводження з військовополоненими, тому що слідчий вважає, що Вікторія схожа на жінку, яка була помічена в конвоюванні українських військовополонених, хоча насправді Вікторія в кінці 2014 виїхала з окупованої території і на початку 2015 року контррозвідка Служби безпеки України проводила перевірку Вікторії і підтвердила, що жінка на фото і Фортуна – це дві різні людини. При цьому незрозуміло, чому цією справою займається поліція, коли це компетенція СБУ », – заявила одна з організаторів акції, депутат від “Європейської Солідарності” Ярослава Вітко.

Олександр Присяжнюк, який разом з Вікторією Котеленець воював в підрозділі ДУК ПС, розповідає, що в 2015-2016 роки СБУ проводила докладну перевірку по цій справі і жодного підтвердження того, що це була Вікторія, тоді знайдено не було. Тому нинішні звинувачення поліції Олександр вважає переслідуванням ветеранів-добровольців, які воювали за Україну.

Такої ж думки дотримується і ветеран Дмитро Колцун.

«Це знищення опору м’якою силою і якщо ми всі будемо на це дивитися, то вже через рік тут нікому буде збиратися, тому ми не повинні прощати і мовчати», – заявив Дмитро Колцун.