Жителі села Спаське звернулися по допомогу до депутата від “ЄС”

Жителі села Спаське звернулися до депутата Татарбунарської міської ради від Європейської Солідарності Володимира Гажийського, щоби допоміг вирішити проблеми із своєчасною доставкою пенсій, газет, оплати за комунальні послуги. З появою пересувних відділень поштового зв’язку «Укрпошти» люди не отримують періодичні видання, лишаються без пенсій та соціальної допомоги, а отже – без засобів до існування.

Депутат домовився про зустріч з начальником Саратського відділення Віктором Герасимовичем Талавірою. Під час зустрічі люди скаржилися на незадовільну роботу пересувного відділення поштового зв’язку № 90, яке приїздить в село двічі на тиждень – у середу і п’ятницю, всього на дві години. Алла Олександрівна Мельниченко, яка працює тут у поштовому відділенні на півставки, повідомила, що у зв’язку з введенням послуг пересувної пошти тут запанував хаос і невизначеність: «Моїх колег в інших селах вже попередили про звільнення. Навіть не уявляю, як працюватимуть ці пересувні поштові відділення по нашому бездоріжжю, як заїжджатимуть на кожну вулицю і в кожен двір, якщо працівники «передвижки» навіть не знають, що треба робити! Я працюю за двох, і отримую всього лиш півставки. А троє співробітників пошти – водій «передвижки», начальник відділення і листоноша отримують по повній ставці. Вони приїжджають до нас, я їх навчаю, знайомлю з людьми і зрештою дороблюю після них те, що вони не встигають або не хотять робити. Де ж тут справедливість? Де оптимізація та економія коштів, про яку зараз так багато говорять?»

Керівництво Саратського відділення Укрпошти запевняє, що це тимчасові незручності. Всі помилки буде враховано, процес надання поштових послуг вдосконалюється, і всі ці нововведення – вимога часу. Прогрес не стоїть на місці, і вже нічого неможливо вдіяти, щоб спинити реформування, модернізацію та пересувні відділення Укрпошти. Однак селян ці запевнення, судячи з невдоволених вигуків, не заспокоїли.

Свою думку з цього приводу висловив депутат Татарбунарської міської ради Володимир Гажийський:

«Звичайно, такі питання не вирішуються криками, погрозами і ультиматумами. Це правда, що наші села не готові до переходу на більш прогресивні форми взаємодії між надавачем послуг Укрпоштою, споживачами і органами місцевого самоврядування. Нажаль, вже колишня Татарбунарська райрада дуже гальмувала процеси децентралізації, своєчасно не зреагувала на глобальні зміни, які відбуваються в Україні, не використала час, ресурси і можливості для більш виважених і рішучих змін в усіх сферах життя громади. Але, сподіваюсь, нам вдасться залучити до вирішення гострих конфліктних питань представників обласної ради, державної адміністрації, народних депутатів та залагодити болючі питання стосовно передвижних поштових відділень шляхом переговорів та компромісних рішень. Впевнений, що і виплатні банківські карточки поступово увійдуть в побут селян, і в сільських поштових відділеннях згодом з’являться термінали з видачі та прийому готівки. Сподіваюсь, що наша міська рада теж підключиться до вирішення цих гострих питань. Будуть задіяні усі можливі методи вирішення проблем із своєчасної адресної доставки пошти та пенсій на селі».

Хочеться вірити, що злагода, витримка і бажання зрозуміти один одного розвіють конфлікти навколо “Укрпошти”. А надавачі поштових послуг, видавці періодичних видань та селяни нарешті стануть партнерами.