Депутати Одеської міськради підтримали проект рішення, розроблений фракцією «Європейська Солідарність»

Одеська міськрада звернулася до керівництва країни з приводу тарифів і субсидій для малозабезпечених. Партії ОПЗЖ та «Шарія» не підтримали проект рішення, розроблений фракцією «Європейська Солідарність».

Депутат від партії «Європейська Солідарність» Андрій Вагапов підкреслив, що за останній рік реальні доходи українців зменшилися, а якщо врахувати триваюче падіння економіки і пандемію, зменшення доходів продовжиться і в 2021 році.

«Протягом попередніх тижнів були прийняті рішення про підвищення цін на газ, тарифів на послуги розподілу газу, тарифів на тепло, на електроенергію, на холодну воду. Це створює загрозу для мільйонів людей, вони можуть опинитися за межею бідності. Українці, зокрема жителі Одеської області, потребують термінового захисту », – процитував звернення Андрій Вагапов.

На думку авторів документа, одним з ефективних механізмів захисту громадян від збільшення тарифів є субсидії, які допомагають компенсувати витрати тим, у кого немає можливості платити за комунальні послуги. Саме система субсидій зберігає соціальну справедливість і прозорість бюджетних витрат, направляючи кошти на підтримку тих, хто дійсно потребує допомоги. Тим часом в держбюджеті на 2021 рік передбачено менше коштів на субсидії, ніж раніше. Це, впевнені одеські депутати, неприпустимо, і керівництву країни слід переглянути відповідну статтю витрат.