Одеські депутати від «Європейської Солідарності» просять уряд терміново вирішити питання з фінансуванням медустанов

Як наголошується в зверненні, проект нормативно-правового акта розробила на початку 2021 року Національна служба здоров’я, яка фінансує лікарні з квітня 2020 (другий етап медичної реформи). Акт був переданий Міністерству охорони здоров’я 5 січня. Однак на цьому процес застопорився, проект досі не розглянуто і не винесено на засідання Кабміну.

«Зараз продовжує діяти постанова КМУ №65 від 5 лютого 2020 року, яке забезпечувала програму медичних гарантій в 2020 році, проте в ній не враховані інфляція і підвищення мінімальної заробітної плати. Таким чином виплата установам грошей відповідно до старої постанови не дає лікарням можливості розвиватися, підвищувати заробітну плату медичному персоналу і забезпечувати пацієнтів необхідним лікуванням, що може призвести до соціальної кризи», – впевнені автори документа.

Поки нова постанова не буде прийнята та не набере чинності, НСЗУ не може почати прийом пропозицій для укладення договорів на II-IV квартали 2021 року. Пізніше прийняття цієї постанови може призвести до затримки або навіть втрати фінансування закладами охорони здоров’я всіх рівнів.