“Європейська Солідарність” долучились до відзначення Дня спротиву окупації Криму

У цей день у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже сім років. Минулого року ця дата стала офіційною.

Одесі День спротиву окупації Криму відзначили в бібліотеці ім. Грушевського. До заходу долучились й депутати “Європейської Солідарності” та активісти “Солідарної молоді Одеси”.

“Крим – це частина України, і це є константою. Тому важливо на всіх майданчиках, і не лише українських, говорити про Крим, розповідати про порушення прав кримсько-татарського народу та українців в Криму. Світ має знати, що це не лише проблема наша, а проблема всього світу, оскільки захоплення кримського полуострову поставило під питання безпеку і демократію у цілому. І саме важливе, як мені здається, нам потрібно продовжити працювати в напрямку розробки стратегії повернення Криму і тих тактичних кроків, які ми можемо робити, зокрема кожен із нас,” – запевняє депутатка одеської райради від “ЄС” Юлія Чухало

Депутат Одеської міськради від “ЄС” Петро Обухов впевнений, що референдум був сфальшований:

“У 2005 році я проїхав з друзями 300 км. по Криму. Мені дуже сподобалось. Але потім у 2014 було те, що було. Насправді можна математично довести, що референдум був сфальшований. Цифри по Севастополю, які опублікувала російська влада, мають дивний збіг. Якщо розділити кількість тих, хто проголосував за кожен варіант на загальну кількість тих, хто проголосував, то відсотки будут рівні, тобто, наприклад 3,750000% А в реальних виборах не може бути такої красивої цифри – може бути щось на кшалт 3,753491123%. На такі красиві цифри один шанс на мільйон в реальних виборах,” – каже Обухов.

Депутат додає, що Крим це помилка Росії, це єдина територія, яку вони окупували офіційно:

“Я думаю, що це така «Кащеева голка», яка приведе до смерті цього режиму. Це буде не швидко, я розумію. Але Крим буде український і я ще раз там проїду там на велосипеді. А поки він російський, поки він окупований, не забраний, не анексований, а саме окупований, я не буду туди їздити принципово. Слава Україні!”