Представники “Європейської Солідарності” виступили проти екстрадиції військового волонтера

В Одеському апеляційному суді відбулось засідання щодо зміни запобіжного заходу для Ільяса Белхароєва, який був вимушений втекти в Україну з Російської Федерації, адже його родина та близькі переслідувались російською владою. Увесь цей час Ільяс допомагав українській армії на Сході, а саме, Миротворчому батальйону ім. Джохара Дудаєва. Арештований проживає в Україні зі своєю дружиною і дітьми з 2014 року. У четвер, 20 травня, в його квартиру прийшли співробітники СБУ та затримали за запитом Інтерполу для екстрадиції в РФ. Приморський районний суд м. Одеси прийняв рішення щодо його тимчасового тримання під вартою в СІЗО. Депутати «Європейської Солідарності» та активісти «Солідарної Молоді» Одеси приїхали до суду підтримати Ільяса.

«Не може людина, яка багато років свого життя присвятила допомозі Україні та її армії, бути відправлена до країни-агресора, де її чекають тортури та тюремний строк. Закликаю усіх підтримати Ільяса Белхароєва і не допустити ганебного для України рішення.» – впевнений активіст «Солідарної Молоді» Одеси Кирило Димов.

«Росія вимагає екстрадиції людини яка проживає вже сім років в м.Одесі і допомагав як волонтер військовим. Я вважаю, що люди які захищають Україну, мають бути захищенні Україною і ми повинні їм в цьому допомогти.» – зазначила депутатка Одеської райради від «ЄС» Ольга Домбровська.