У Київському районі Одеси відкрився кримськотатарський Гончаренко-центр

В Одесі стало на один «Гончаренко-Центр» більше. Гуманітарно-культурний простір відкрили на базі чинного Центру кримськотатарської культури.

Як розповів засновник мережі, народний депутат України Олексій Гончаренко, це вже 27-й центр в Україні.

«У мене багато друзів кримських татар. На чолі з депутатом обласної ради Февзі Мамутовим вони створили такий волонтерський центр, який вже плідно працює, – каже він. – Тут плетуть маскувальні сітки, збирають гуманітарні вантажі та готують їжу для співробітників Нацполіції і нужденних одеситів. Сьогодні ми вирішили об’єднати наші зусилля, кримськотатарський центр увійшов до великої родини Гончаренко-центрів».

Головним напрямком, за словами народного депутата, стане робота з переселенцями.

«Специфіка роботи буде спрямована на підтримку переселенців, тому що дуже багато людей цього потребує, — зазначив народний депутат. – За минулий рік наші центри пройшли понад 100 тисяч людей. В Одесі дуже багато переселенців і ми раді, що можемо принести їм користь. Ми точно знаємо, що ми переможемо і після перемоги нашим першочерговим завданням стане розвиток, культура, освіта. Саме цим ми займалися до вторгнення росії».

Українці, які втекли від жахів війни, можуть знайти тут всю необхідну підтримку: продукування харчування, гігієнічні засоби, психологічну та юридичну підтримку.

На честь відкриття гостей свята пригощали стравами кримськотатарської кухні, а маленькі українці отримали нагоду взяти участь у майстер-класі з розпису глиняних гончарних виробів. Оновлений центр має стати не лише освітньо-волонтерським проектом, а й культурним хабом Київського району, що сприяє збереженню та розповсюдженню самобутньої культури кримських татар, які мешкають на Одещині.