Фракція “Європейська Солідарність” в Одеській міськраді виступає проти проведення сесії дистанційно

Сесії Одеської міськради вирішили проводити дистанційно, у режимі відеоконференції. Відповідне розпорядження днями підписав мер Геннадій Труханов. Зазначається, що це пов’язано із військовим становищем у країні.

Фракція «Європейської Солідарності» виступила категорично проти та заявила про відмову брати участь у таких сесіях.

«Верховна Рада збиралася у звичайному режимі навіть у найважчі часи, коли ворог стояв під Києвом, — заявив лідер фракції Олексій Потапський. — І це найважливіший орган влади в нашій країні. Хіба депутати міськради цінніші за народні? Ми не знаємо, де сидять ті люди, яких немає в Одесі, а це, до речі, здебільшого “шарійці” та «ОПЗЖшники”. Може, вони у Росії зараз. Може, тиск чиниться на них. Як вони можуть брати участь в управлінні містом? Розпоряджатися міським майном. Загалом ми категорично проти».

Свого колегу також підтримали нардеп Олексій Гончаренко і депутат Одеської міськради від «Європейської Солідарності» Петро Обухов.

«В Одесі хочуть запровадити дистанційне голосування для депутатів: сесія онлайн. Це не той прогрес, який потрібен місту! Одеська фракція «Європейської Солідарності» – проти. Всі наші депутати знаходяться в Одесі. Поясню, чому це важливо. По-перше, Україна воює, бійці на фронті тримають удар і насипають рашистам по самі вуха – депутати не мають права ховатись. Влада в такий час має подавати приклад. По-друге, в міськраді є всілякі «опзж», «шарійонки» та інші. Зараз війна і у нас не має часу дізнаватись, де саме вони знаходяться. Якщо в Москві – то що, нехай звідти комфортно голосують? Ні. Назвався депутатом, іди в міськраду. Не хочеш бути депутатом – здавай мандат і йди куди завгодно. Це несумісні речі», – запевняє Олексій Гончаренко.

«Я і вся наша фракція партії «Європейська Солідарність» в Одеської міськраді категорично проти і не маємо наміру брати участь у цьому. Не можна приймати майнові питання онлайн. Де знаходяться зараз члени «Партії Шарія» та проросійська частина ОПЗЖ, ми не знаємо. Але ми точно знаємо, що не повинні депутати голосувати онлайн з Іспанії чи може навіть з Москви щодо важливих питань про майбутнє української Одеси. До речі, у Харкові та Дніпрі сесії проводять офлайн, Верховна Рада засідає фізично і лише Одеська міськрада вирішила бути особливою.Кому війна, а кому…», – додає Петро Обухов.