Всесвітній день біженців: депутати “Європейської Солідарності” та одесити поклали квіти до пам’ятної таблички

Акція пам’яті, що присвячена Всесвітньому дню біженців відбулася сьогодні, 20 червня, в Одесі. Депутати районної ради від партії «Європейська Солідарність», одесити, а також представники німецької діаспори міста поклали квіти до пам’ятної табличці Жертвам репресій та депортації.

За словами директора Одеського краєзнавчого музею Віри Солодової, жителі Одеського регіону неодноразово зазнавали депортації та гонінь.

«Найпоширеніша причина, через яку люди залишають свої будинки — це війни, — упевнена історик. — Відомо, що в середньому на планеті зараз 22,5 млн. біженців, після 24 лютого 7,5 млн. людей перетнули кордон України, рятуючись від війни. Міжнародний день біженця — це день пам’яті жертв втечі, адже переселення — це втрати, жахи та жертви».

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Одеській районній раді, волонтер Валентина Шульц подякувала міжнародним партнерам, які з перших днів війни простягли руку допомоги українцям, прийняли наших біженців у своїх країнах та продовжують надсилати гуманітарну допомогу.

«Я постійно відвідую Миколаївщину та з перших днів війни займаюся як військовими, так і переселенцями, – зазначила Валентина Шульц. — Ми навіть не уявляли, що це може статися з нами і що це відбуватиметься з нашою країною. Нині на Одещині понад 300 тисяч переселенців. Їм складно знайти роботу, знайти місце проживання і ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які допомагають, тому що саме завдяки їм ми можемо задовольняти потреби всіх переселенців».

«Через агресію та військові злочини росії українці змушені втекти з власних будинків, — розповів депутат районної ради Сергій Сізоненко. — На жаль, уроки історії нічого не навчили нашого східного сусіда. І замість гасла «щоб не було війни» вони кричать «можемо повторити» і малюють свастику у вигляді латинської літери Z. Зараз нам необхідно згуртуватися та захистити не лише Україну, а й усю Європу від кровожерного тирана – Путіна та зомбованого пропагандою населення РФ».