Два прапори – єдина країна: “Гончаренко центри” влаштували свято до Дня кримськотатарського прапору (фото,відео)

Подільський «Гончаренко центр» спільно з одеським «Кримсьтатарським культурним центром» влаштували свято з нагоди Дня кримськотатарського прапора – дня вшанування національного прапора корінного народу Криму.

Ініціатором заходу виступив голова організації «Кримські татари Одещини» та одеського «Кримськотатарського Гончаренко центру», депутат Одеської облради Февзі Мамутов.

«День Кримськотатарського прапору! У цього свята є гасло – два прапори-єдина країна. 24 лютого наша країна показала як вона вміє консолідуватись, вміє бути єдиною. Та на це є причини: ми воюємо за свою Батьківщину і нам є, що втрачати, нам є за кого битися – це наші діти, наше майбутнє, наша воля. Тому в цей день хочу привітати всю країну з днем прапора корінного народу України і побажати нам всім перемоги», – виступив Мамутов.

Для дітей була підготовлена спеціальна програма «Мандруємо Кримом». Маленькі українці пройшли неймовірний шлях від чорного моря до кримських гір, виконували завдання і дізнавалися про історію, культуру і звичаї кримських татар. Також діти дізнались про традиційну кухню корінного народу Криму – збирали інгредієнти до кожної страви і вчили їх назви англійською.

Усі відвідувачі свята скуштували справжній татарський плов. Традиційну татарську страву передали й військовим. Також депутати Февзі Мамутов, Олександр Таранюк і Вероніка Паліту, яка, зокрема, є військовим медиком, передали дрон подільським захисникам України.