Депутати “Європейської Солідарності” Одещини виступають категорично проти скасування доплат для військовослужбовців

Депутати “Європейської Солідарності” вимагають повернути додаткову винагороду в 30 000 грн. для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті.

З 1 лютого 2023 р. Міністерство оборони скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим та силовикам, які “не перебувають на передовій” – начебто з мотивів “справедливого підходу”.

Скасування цієї доплати є абсолютно несправедливим тому що:

  • визначення зон військових дій часто довільне, не враховує перебування під обстрілами з боку окупанта, ракетних атак і їх відбиття. Щоденне перебування наших військових на таких позиціях безпосередньо пов’язане із величезними ризиками для їхнього життя і здоров’я,
  • влада по суті вимагає знімати ці виплати з тих, хто був поранений і через це вже не може перебувати на передовій, або з тих, хто перебуває на відновленні перед поверненням до зони бойових дій. Це неприпустимо,
  • значна частина згаданих доплат у 30 тис. грн. витрачаються на закупівлю спорядження, форми, нормальних бронежилетів чи спальників, на ремонт авто і приміщень, в яких змушені перебувати військовослужбовці. Закуповується й інше обладнання, необхідне для несення служби.

Тим більше цинічно рішення уряду щодо скорочення грошового забезпечення військових виглядає на тлі численних корупційних скандалів у Міністерстві оборони та інших органів влади.

Депутати вимагають застосовувати економію коштів виключно щодо статей, які в умовах війни не є пріоритетними, а саме:

  • є можливість зекономити на будівництві і ремонті доріг. Їх можна буде відбудувати після Перемоги,
  • пропонується зекономити на фінансуванні т.зв. “телемарафону”, телеканалів “Рада” та “Дом/Фрідом”, які давно не виконують свою функцію і лише споживають бюджетні кошти, обслуговуючи владу і її приватні інтереси,
  • варто звернути увагу на надлишкові видатки Державного бюро розслідувань і Офісу генпрокурора України, які варто привести у відповідність з витратами інших органів влади.

Депутати “Європейської Солідарності” закликають Верховну Раду України підтримати, а Президента України невідкладно підписати закон про зміни до бюджету, яким спрямувати достатній ресурс на забезпечення українських військовослужбовців виплатами, а також боєприпасами та засобами розвідки і захисту.

Обранці закликають не економити на наших воїнах, не забирати їхні кошти – а шукати можливості, щоб забезпечити обіцяне всім військовим і підвищити виплати для тих, хто на передовій.