Депутатку “Європейської Солідарності”, яка служить у Збройних силах України, не допустили до участі у сесії міськради Южного

Депутатку Южненської міської ради від фракції «Європейська Солідарність» Марину Пелипенко, котра захищає Батьківщину у складі Збройних сил України, 16 лютого не допустили до засідання сесії. Минулого року захисниця брала участь, наскільки це дозволяли бойові умови, у засіданнях онлайн, бо ще на початку війни міськрада ухвалила зміни до свого регламенту, де закріпила таку можливість.

Учора Марина Пелипенко також планувала взяти участь у засіданні, на якому мало вирішитися питання виділення коштів на її бригаду. Але, отримавши на електронну пошту розпорядження про скликання чергової сесії, вона не отримала посилання проведення сесії в режимі онлайн.

Марина Пелипенко наголосила, що зараз багато депутатів не можуть бути фізично присутніми на сесіях, бо або захищають Україну зі зброєю в руках, або займаються волонтерством і постійно шукають гуманітарну допомогу для військових, переселенців та інших людей.

«Тому навіть якщо я зараз не перебуваю в місті, це не є підставою вирішувати за мене, що проблеми громади для мене чужі. Але чомусь хтось вирішив, що я не частина нашого депутатського корпусу. Отож хочу повідомити, що я на фронті зі зброєю в руках, захищаю державу, а в моєму місті мене вже «списали», навіть не згадавши?», — заявила депутатка.

Голова депутатської фракції «Європейської Солідарності» у Южненській міській раді Максим Кушнір додав, що головуючий не забезпечив технічну можливість присутності на сесії не лише члена його фракції, а й інших колег-депутатів, хоча відповідно до регламенту мав це зробити.

«Чому регламент було порушено, я запитати не зміг, тому що міський голова одразу залишив сесійну залу», — зазначив Максим Кушнір.

В результаті сесія так і не відбулася.