Депутати “Європейської Солідарності” вимагають припинити договори оренди та/або користування УПЦ (мп) церковними спорудами, що перебувають у державній власності

Депутати “Європейської Солідарності” усвідомлюючи важливість забезпечення національної безпеки у країні в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації, закликають розірвати договори на оренду та/або користування релігійних споруд, що перебувають у комунальній та державній власності з релігійними громадами, які представляють в Україні російську православну церкву (передусім – осередки Української православної церкви московського патріархату).

Численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать, що структури рпц в Україні використовуватися російськими спецслужбами для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні.

ЗМІ та соціальні мережі повідомляють про сотні випадків сприяння державі-агресору представників УПЦ (мп). Через своїх ієрархів ця церква послідовно озвучує кремлівські наративи, готує ґрунт для духовної і військової окупації.

Численні колаборанти в рясах не лише благословляли “визволителів” та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів.

Представники “Європейської Солідарності” впевнені, що відновлення законності та правопорядку у сфері регулювання діяльності релігійних організацій шляхом розірвання договорів оренди та/або користування на будівлі, що перебувають у державній та комунальній власності, з осередками церкви держави-окупанта матиме позитивний вплив на суспільство в цілому.

У зв’язку з тим, депутати вимагають від органів місцевого самоврядування, Президента України, Кабінет міністрів України припинити договори оренди та/або користування УПЦ (мп) церковними спорудами, що перебувають у державній власності.