Річниця депортації кримських татар: в Одесі депутат “Європейської Солідарності” організував показ фільму про трагедію

18 травня Україна відзначає скорботну дату — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 79 років тому радянська влада примусово депортувала переважно до Узбекистану понад 190 тисяч корінних кримчан, здебільшого жінок, дітей і людей похилого віку, оголосивши цілий народ «зрадниками батьківщини».

В Одесі відбувся благодійний кінопоказ, а родині загиблого захисника вручили нагороду. Організатором заходу виступив голова громадської організації «Кримські татари Одещини» та депутат обласної ради від партії «Європейська Солідарність» Февзі Мамутов.

Захід розпочався з хвилини мовчання в пам’ять про жертв російського і радянського режимів. Серед інших на благодійний сеанс були запрошені й українські захисники.

Начальник Київського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Костянтин Суханюк передав Орден «За мужність» III ступеня сім’ї Асана Сайдаметова, старшого сержанта 28-ї одеської мехбригади імені Лицарів Зимового походу, який загинув у січні 2023 року під час оборони Бахмута.

«Сьогодні ми бачимо Бучу, Ірпінь, Маріуполь і розуміємо, що геноцид триває і ворог той самий, — запевняє Февзі Мамутов. — Український і кримськотатарський народи об’єднані в боротьбі з цим ворогом, і ми повинні перемогти максимально ефективно, щоб не було жодного шансу на реванш».

Голова фракції «Європейської Солідарності» в Одеській обласній раді Михайло Шмушкович наголосил на тому, що кримські татари, які залишилися після анексії на півострові, зазнають переслідувань з боку окупантів.

«У XX столітті було багато чого поганого, цілі народи переселялися, знищувалися, — сказав Михайло Шмушкович. — І сьогодні, у XXI столітті, у Криму кримські татари зазнають страшного тиску, їх знову намагаються знищити. Дуже велика частина людей перебуває у в’язницях. І сьогодні, завдяки цим людям, завдяки їхній боротьбі зокрема, ми можемо сказати, що Крим український».

Одеські депутати “Європейської Солідарності” Жанна Мандриченко, Юлія Чухало, Михайло Шмушкович, Ярослава Вітко-Присяжнюк, Юрій Басюк, Анастасія Большедворова